1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. QNET: Türkiye, ortalamanın üzerinde büyüme gösterdi.

QNET: Türkiye, ortalamanın üzerinde büyüme gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonunun (WFDSA) açıkladığı 2022 yılı verilerine göre dünya doğrudan satış sektörü 172,89 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Pandemi sonrası geçen ilk yıl olan 2022 yılı, 2019 ve 2020 pandemi yıllarını geçti. 

Türkiyede ise 2021 yılına göre, tüm dünya ortalamasının üzerinde, yüzde 33 oranında büyüme gerçekleşti.

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (WFDSA) tarafından açıklanan verilere göre, 2022 yılında küresel doğrudan satış endüstrisi 172,89 milyar dolar hacme yükseldi.Türkiye’nin doğrudan satış sektörü, küresel ortalamanın üzerinde büyümeyi aşan etkileyici bir performans sergiledi. 2021 yılına kıyasla yüzde 33’ten fazla belirgin bir artışla 539 milyon dolarlık satış gerçekleştirerek, Türkiye’nin doğrudan satış sektörü pandemi kaynaklı belirsizliklere karşı koyarak büyüme ivmesini sürdürdü.

2022 yılı verilerine göre doğrudan satış sektöründe en büyük pazarlar 40.5 milyar dolarla ABD, 18.45 milyar dolarla G.Kore, 17.98 milyar dolarla Almanya ve 15.82 milyar dolarla Çin oldu. Küresel satışların yüzde 45.8’i ise Asya pazarında gerçekleşti. 

 

Türkiyenin doğrudan satış sektöründe potansiyeli yüksek”

QNET Türkiye Orta Asya ve Rusya Bölge Müdürü Cem Geyik, doğrudan satış sektörünün Türkiye’de girişimcilikle özdeşleştirildiğini, bu nedenle de giderek daha fazla insanın sektörde yer aldığını belirtti. Cem Geyik: “Türkiye, küresel doğrudan satış sektöründe özel bir konuma sahip. Son üç yıl boyunca ülkemiz, büyüme oranlarını istikrarlı bir şekilde koruyarak bu alandaki en parlak oyunculardan biri olmaya devam etti. Ortalama yüzde 20,2 büyüme oranını aşarak küresel ortalamanın üzerine çıktık. Türkiye’nin dinamik pazar oluşu, girişimcilikle uyumlu istikrarlı büyümeye sebep oluyor. Girişimcilik ve e-ticaretin yükselişine paralel olarak doğrudan satış sektörünün de sürekli büyüme eğilimi var” dedi.

 

Pandemide yükselen sağlık ürünleri zirvedeki yerini korudu!

Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu verilerine göre, 2020 yılında pandeminin de etkisiyle satışında yükseliş görülen sağlık ürünleri, 2022 yılında da liderliğini sürdürdü. Sağlık ürünleri yüzde yüzde 30’luk payla, doğrudan satış sektörünün en çok tercih edilenleri arasında yer aldı. Sağlık ürünlerini yüzde 22,6’lık oranla kozmetik ve kişisel bakım kategorileri izledi. Ürün kategorilerini değerlendiren Cem Geyik, “Pandemiyle birlikte sağlık ürünleri öne çıktı. Bu ilginin devam etmesi oldukça doğal. QNET Türkiye olarak da kişisel bakım, saat, ev ve yaşam kategorilerinde en yüksek hacimleri yakaladık” dedi.

2010 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren QNET ürün portföyünde; Bernhard H Mayer saatleri ve takıları, HomePure Nova, HomePure Viva su filtreleme sistemiz, HomePure Zayn hava temizleme sistemi, Physio Radiance cilt bakım ürünleri, Naturtres saç ve vücut Bakım ürünleri, qLearn ile Swiss e-Learning Institute uzaktan eğitim, konaklama hizmeti olan QVI breaks gibi çeşitli ürünler yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
QNET: Türkiye, ortalamanın üzerinde büyüme gösterdi.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin