Galatasaray

Çekin artık elinizi bu milletin yakasından!

Tarihi şöyle bir özetle ele aldığımızda, CHP kuruluşunun ilk dönemlerinden bu yana yani 1950’de sn. sn Şemsettin Günaltay’ dan sonra ne yazıktır ki hiç tek başına iktidara gelememiştir, belki de gelmek istememiştir. Bu işin tartışmalı kısmı ama şöyle bir gerçek var ki bu aziz millet hiç bir zaman bu zihniyete sandıkta fırsat vermedi. Şimdi sorarım “Demokrasinin kurucusu”, “Cumhurun ilk partisiyiz”, “Gazi Mustafa Kemal’in mirasıyız” vs vs. diye kendilerini sıfatlandıran bu malum oluşum gerçekten böyle olduklarına mı inanıyorlar?
Ya da bu; psikolojide ki tabirle ‘Düşüklük Psikoloji’ yani bir nevi paranoyaklık mı ?

Türkiye’nin 1950’den bu yana s yaklaşık 70 yıllık sandık deneyimi var. Bu, bir insan ömrüne yakın bir süre. Bu ömürlük sürede CHP hiç tek başına iktidar görmedi! Toplam hükümet etmişliği de yaklaşık 6 yıl. Bu 6 yıllık sürenin 4 yıl 9 ayı koalisyon hükümetleri içinde, 14-15 ayı da azınlık hükümeti içinde geçmiştir. Yani CHP bu dönemin sadece % 9.2’sinde iktidardadır.

Geçmişe baktığımızda be gariptir ki dolaylı yoldan İktidarlarda olduğu dönemlerden evvel ise ihtilaller yaşanmıştır. Yani bu şu mu demek? Yazımızın başında dediğim gibi CHP 70 yıldır bu ülkenin gerçek anlamda yönetime talip olmadı mı ?
Türk siyaseti için en üst düzeyde önem arz eden böylesi bir partinin “ihtilalleden medet umanların partisi.” Olarak Türk siyasi tarihine geçemesi kaçınılmaz oldu artık.
Bunun en bariz ve son örneği de 15 Temmuz günü Sanki Genel Kurula çıkacak gibi giyinmiş, traşını olmuş Kemal Kılıçdaroğlunun Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine saklaması.!
Meydanlarda Sn. Cumhurbaşkanımızı konuşması sırasında alkışlayan, mevcut Orgeneral sn Temel Paşa’ya “senin apoletlerini sökeceğim” yani nasıl olurda bizi değilde onu alkışlarsınız diyerek tehditler savurması.!
Askerin ilk defa gerçek anlamda Devlete bağlanmasından şikayetçi olmalar.! Vs vs.

16 Nisan ve 24 Haziran gibi Türkiye de bir çağın açılıp bir çağın kapandığı olarak görülen güne kadar ellerinden gelen bütün ucubeliği,
anti-demokratik eylemleri yapan, en ağırı; HDP gibi bebek katillerinin siyasi şubesi olan bir güruha ödünç oylar verdirterek bu alçakları meclise taşıyan bu zihniyetin acilen ellerini bu devletin ve milletin yakasından çekmesi lazım.

Çözümü hiç bir zaman vatandaşın gönlünü kazanarak sandıkta bulmaktan ziyade, her defasında elinde silah olan zihniyette araması hem Dünya Demokrasi anlayışına büyük hakarettir, herşeyden öte kendi zihniyetine edilmiş en ağır küfürdür.
Her ne kadar imkansıza yakın olsa da CHP’de son zamanlarda gündem olan olağan üstü kurultay tartışmaları inşallah Türk siyasetinin arzuladığı gerçek ana muhalefet zihniyetnin ete kemiğe bürünmesine vesile olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir