Galatasaray

Diş Ağrısı Çekenler Mutlaka Okusun !

Hemen herkesin hayatının herhangi bir döneminde başına gelen diş ağrıları bazen uzun vadeli olarak bazen de en olmadık zamanlarda bir anda gelir. Her zaman ve her şartta da doktora gitmek pek mümkün olmayabilir. Böyle zamanlar için uygulanabilecek çözümler neler olabilir? Peki, Diş ağrısına ne iyi gelir ? Diş ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Diş ağrısı ve çözümüne dair tüm detayları sizler için derledik…

Diş Ağrısı neden oluşur ?

Diş eti hastalığı sonucunda diş eti normalde olması gereken seviyenin daha aşağısına doğru göç eder. Sağlıklı bir insanda, diş eti ve kemikle örtülü olan kök yüzeyleri ortaya çıkar. Bunun sonucunda da bu bölgelerde ısı izolasyonu ortadan kalkar. Böylelikle, sık sık gelen sıcak soğuk gıdalar ve fırçalama gibi işlemler, diş etlerinde  ve dişte hassasiyet şeklinde ortaya çıkar. Burada akla gelen diş ağrısı nedenleri ise şöyle sıralanabilir.

Diş eti hastalıkları, diş çürükleri ve apseleri, diş minesinin aşınması, gömülü dişler( Yirmilik dişler), düşmüş dolgular, kenarları açılan dolgular, ağızda diş eti uyumunu kaybetmiş dolgular, yerlerinden oynamış kaplamalar, diş eti iltihaplanmaları, diş gıcırdatma, kanal tedavisi, yanlış yapılan protezler  olarak sayabiliriz.

En sağlıklı Çözümlerden Biri; “Karanfil ve Hindistan Cevizi Yağı” 

Karanfilin içinde bulundurduğu eugenol maddesi sayesinde hafif ve orta şiddette diş ile diş eti ağrılarına karşı lokal uyuşturucu olarak kullanılabilir.

Malzemeler :

* 1/2 Çay kaşığı Toz Karanfil

* 1/2 Çay kaşığı Hindistan ceviz yağı

Nasıl Yapılır ?

Hindistan ceviz yağını ve Karanfili bir bardak içinde karıştırabilirsiniz, karışım bitince bir pipet yardımıyla ağrıya dişinize damlatın, bir süre sonra ağrınız azalacaktır. Bu uygulamayı ağrıyan dişinize günde üç defa uygulayın ve çok kısa zamanda sonucu siz de fark edeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir