Galatasaray

BARCELONA’YA YENİ TÜRK

BARCELONA’YA YENİ TÜRK

Barcelona, genç Türk Ferhat Çoğalan’ın peşinde!”

Barcelona, scout raporlarından memnun kaldığı Valencia altyapısında forma giyen genç Türk oyuncu Ferhat Çoğalan’ı kadrosuna katmak istiyor.

Kariyerini İspanyol temsilcisi Valencia’nın altyapısında sürdüren genç Türk oyuncu Ferhat Çoğalan için sürpriz bir iddia geldi.

Son olarak Borussia Dortmund’un da gündemine gelen Ferhat Çoğalan için İspanyol devi Barcelona’nın devrede olduğu ortaya çıktı.

Katalan yerel basınında yer alan haberde son dönemde genç oyunculara ağırlık veren Barcelona’nın gündemine Ferhat Çoğalan’ı da aldığı belirtildi. Haberde Barcelona’nın son yıllarda genç takımların mücadele ettiği turnuvalarda kendini gösteren Ferhat Çoğalan’ı hem iyi bir potansiel olduğu için hem de Arda Turan’ın ardından bir pazarlama stratejisi olarak kadrosuna katmak istediğine yer verildi.

”SADECE SPORTİF DEĞİL, PAZARLAMA STRATEJİSİ”

Katalan basınındaki haberde ”Barcelona, Ferhat’ın scout raporlarından memnun kalırken, bu hamle sadece sportif değil, aynı zamanda stratejik olacak. Barcelona, Arda Turan’ın ayrılmasından sonra pazarlama stratejisi olarak bir Türk oyuncuya yöneldi” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin de U14, U15 ve U16 takımlarında forma giyen Ferhat’ı Barcelona’nın yanı sıra Dortmund, Milan, Arsenal, Manchester United, Juventus da takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir