Galatasaray

FATİH TERİM’DEN ÇARPICI İDDİA

FATİH TERİM’DEN ÇARPICI İDDİA

Fatih Terim’in Şampiyonlar Ligi sözleri!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Evkur Yeni Malatyaspor maçı bitimi dikkat çekici ifadeler kullandı. İşte Fatih Terim’in o demeci…

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından sarı-kırmızılı takımdan ayrılması ve Avrupa’da az süre çalışması hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“AVRUPA’DA DAHA UZUN ZAMAN KALABİLİRDİM”

“Avrupa’da başka takımlarıda çalıştırabilir miydiniz?”

sorusuna yanıt veren Fatih Terim, “Milan’dan geldikten sonra Galatasaray’da çalışma niyetim pek yoktu. Özhan Canaydın o dönem çağırdı ve geldim. Daha fazla Avrupa’da kalıp takım çalıştırabilirdim. Gerçek şu ki gidişlerde benim de hatam vardır ama hatası daha az olan benim. Beni gönderdiler dediğim zaman kimsenin inanası gelmiyor, “Avrupa şampiyonu hocayı nasıl gönderdiler” diyorlar. Arkadaşlar, takımda istenip, istenmediğinizi anlamaz mısınız? Bu istikrarı sağlamak lazım. Yarın bir gün başka konuma geçersem, istikrar için hareket edeceğim.” dedi.

“EĞER WENGER MODELİ GİBİ KALSAYDIM GALATASARAY…”

Arsene Wenger’in Arsenal’in başına imza attığı yıl, Galatasaray’da teknik adamlık kariyerine başlaması ve Fransız ismin sezonu sonu İngiliz ekibindeki kariyerine nokta koyması hakkında görüşü istenen Fatih Terim, “Arsene Wenger büyük bir ustadır, 96’da birlikte imza attık. Ben de kalsaydım çok anormal başarıları elde ederdik, kesin ederdik. Arsene Wenger sevdiğim bir dostum, büyük bir hoca. 90’larda Sepp Piontek ile çalışırken takımı da, kalecileri de çalıştırırdım, şimdi teknik adamların iyi yönetimi, zekası ve tecrübesi yeterli oluyor. Ben 22 sene kalsaydım, şampiyonluk sayıları çok daha değişik olabilirdi.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir