Galatasaray

G.Saray’ın yıldızından FLAŞ Fatih Terim İtirafı! Bize karşı hiçbir zaman…

Yuto Nagatomo’dan Fatih Terim itirafı
Galatasaray’ın Japon yıldızı Yuto Nagatomo, Galatasaray Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu.


Galatasaray çok büyük bir kulüp… Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi Galatasaray’ın çok büyük, tanınan ve tarihi olan bir camia olması.
Bir diğer sebep olarak da Fatih Terim faktörünü söylemeliyim. Fatih Hoca’yı daha önceden tanıyordum. Çünkü kendisi dünya futbolunda bilinen bir isim.
Onunla çalışmak benim için önemli bir motivasyon oldu.

Hem Galatasaray hem Fatih Hoca unsuru birleşince buraya gelmek için yeterli sebep ortaya çıkmıştı.
Kendisi çok iyi antrenör ama bir o kadar da iyi bir insan. Oyuncuya nasıl yaklaşacağını çok iyi biliyor. Kendisi ile sık sık İtalyanca konuşuyoruz.
Yedi senedir İtalya’daydım. İtalya’dan önce başka bir yer bilmiyordum. Çünkü benim ilk yurt dışı deneyimimdi. Tabii ki gelmeden önce kafamda soru işaretleri vardı. Sadece farklı bir futbol anlayışına gelmeyecektim.

Farklı bir dil, farklı bir kültür, farklı insanlar O yüzden ister istemez şüphelerim, düşüncelerim vardı. Bunları kendime defalarca sordum. Ama buraya gelince her şey netleşti kafamda.

Bir hafta içinde adapte olduğumu söyleyebilirim. Sadece Fatih Hocanın değil, takım arkadaşlarımın, teknik ekibimizin ve profesyonel arkadaşlarımızın bana yaklaşımı mükemmeldi. Gösterdikleri yardım o kadar fazlaydı ki, bir hafta sonra kendimi evimde hissetmeye başladım.

Mancini, Melo, Sneijder, Alex Telles ile görüştüm. Podolski de mesaj attı. Mancini, Melo ve Sneijder ile konuştuğumda, üçü de bana “Hiç düşünme mükemmel bir takım, çok güzel bir şehre gideceksin, teklifi kabul etmelisin” dedi.
Diğer taraftan Alex Telles ve Podolski de bana mesaj attılar. Onlar da Galatasaray’ın çok büyük bir kulüp olduğunu, mutlaka İstanbul’a gitmem gerektiğini söylediler.


2002 Dünya Kupası, Japonya futbolu olarak bizim çıkış noktamızdı. Takım olarak oynamaya başladığımızın göstergesiydi. Ülke olarak bu işi yapabileceğimizi dair güvenimiz gelmişti. Futbolda kendine güvenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir