Galatasaray

OLASI 9 CAN SİMİDİ

Galatasaray’da satış potansiyeli olan 9 isim
GALATASARAY’I BEKLEYEN SENARYOLAR


UEFA ile Finansal Fair Play üzerine görüşmelerini sürdüren Galatasaray’ın önünde Avrupa’dan men cezası, Transfer sınırlaması (Sattığın kadarını al) ve transfer bütçesi gibi üç seçenek duruyor. Bir yıl daha Avrupa’dan men cezası almamak için tüm kozlarını oynayan Galatasaray’a son olarak 65 milyon euroluk denk bütçe verilmişti. UEFA’nın bu kez nasıl bir tavır alacağı büyük bir merakla beklenirken; olası transfer kısıtlaması durumunda Galatasaray’ın sezon sonunda sarılması kuvvetle muhtemel oyuncu bulunuyor. UEFA’dan gelecek olan “Sattığın oyuncu bonservisi ile transfer yap” talimatının ardından Galatasaray’da sezon sonunda yaşanacak olan olası senaryolara gelin birlikte bakalım.

 

Garry Rodrigues
Galatasaray kadrosunda satıp potansiyeli en yüksek oyuncu olan Garry için İngiliz kulüplerinin nabız yokladığı biliniyor ancak sarı-kırmızılı kulübe şu ana kadar ulaşan resmi bir teklif yok. Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz “Garry için 30 milyon euro isterim” dese de genç yıldızın satış potansiyelinin 20 milyon euroya yakın olması bekleniyor.

Belhanda
Galatasaray’a 8+1 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan ancak gösterişsiz futbolu nedeniyle sarı-kırmızılı takıma şu ana kadar beklenen katkıyı sağlayamayan Belhanda için özellikle Çin ve Katar merkezli opsiyonların olduğunu biliniyor. Galatasaray, Belhanda için 10 milyon euroya yakın bir bonservis bedeli belirledi ancak Belhanda’nın sezon sonu performansı bonservis bedelinde artık ya da eksi yönde gelişmesine yol açacak

Ahmet Çalık
Geçtiğimiz ara transfer döneminde La Liga takımlarından Malaga’ya transferi son anda gerçekleşmeyen Ahmet Çalık için sarı-kırmızılı kulübün en büyük avantajlarından biri de Çalık’ın uluslararası deneyime sahip, bağlantıları çok güçlü bir menajerle çalışması olarak gösteriliyor. Sarı-kırmızılı kulüp, olası bir satış durumunda Çalık için 5-7 milyon euro bonservis bedeli bekliyor.

Sinan Gümüş
Galatasaray’dan Benfica’ya transfer olması beklenen Sinan Gümüş için bu sezon fırsat sezonu. Sarı-kırmızılı formayı sırtına geçirdiği her maçta skor anlamında katkı sağlamayı başaran Sinan Gümüş’ün olası bir kriz durumunda satışa kesin gözüyle bakılıyor. Galatasaray’ın Sinan için belirlediği bonservis bedeli 6 milyon euro.

Tolga Ciğerci
Galatasaray’da özellikle Tudor dönemindeki performansıyla parmak ısırtan ancak sakatlık sürecinden sonra toparlanmakta zorluk çeken Tolga Ciğerci için Almanya’dan transfer opsiyonları bulunuyor. Tolga için sarı-kırmızılı kulübün elinde 4-7 milyon euro arasında bir satış opsiyonu bulunuyor.

Eren Derdiyok
Galatasaray ile olan sözleşmesi 2019 Mayıs’ında sona erecek olan Eren Derdiyok’un sezon sonunda Florya’ya veda etmesine kesin gözüyle bakılıyor. İsviçre, Almanya ve Türkiye’den talipleri olan Eren Derdiyok’un sarı-kırmızılı kulübün kasasına koyması olası bonservis bedeli 3-5 milyon euro arasında olması bekleniyor.

Feghouli
Galatasaray’a yüksek bir bonservis bedeli ile transfer edilen Feghouli, sarı-kırmızılı kulübün sarılacağı isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Avrupa’da transfer piyasası her dönem yüksek olan Feghouli’nin olası bir kriz durumunda 6-8 milyon euro arasında satış potansiyeli bulunuyor.

Fernando Muslera
Galatasaray’ın olası bir çaresizlik yaşaması durumunda sarılacağı isimlerden biri Muslera. Yaklaşık 7 sezondur sarı-kırmızılı kaleyi koruyan Muslera için hemen her dönem çeşitli teklifler alındı ancak Galatasaray, Uruguaylı file bekçisinin satışına sıcak bakmadı! Ancak bu kez strateji değişebilir, değişmek zorunda kalabilir. UEFA’dan olası bir transfer kısıtlması durumunda Galatasaray, belki de hiç de istemeye istemeye Muslera’yı elden çıkartacak. Muslera’nın sarı-kırmızılı kulübün kasasına 12-15 milyon euro arasında bir bonservis bedeli koyma potansiyeli bulunuyor.

Bafe Gomis
Galatasaray’da kusursuz bir sezon geçiren Gomis için sezon sonunda bambaşka planlar ortaya çıkabilir. Dünya Kupası’nda gitmesi zor gözüken Gomis için özellikle Katar ve Çin çok ciddi opsiyon olarak gösteriliyor ancak Fransa’dan başta Lille olmak üzere diğer takımların da nabız yoklamaya başlaması Gomis’in hala piyasa değeri yüksek bir futbolcu olduğunu gösteriyor. Katar ve Çin opsiyonları devreye girerse Galatasaray’ın Fransız futbolcudan 8-10 milyon euro arasında bir bonservis bedeli elde etmesi olası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir