Galatasaray

FLAŞ GELİŞME | ÜNAL AYSAL’DAN ŞAŞIRTICI FATİH TERİM AÇIKLAMASI

Galatasaray Eski Başkanı Ünal Aysal TRT Spor’da gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
Galatasaray Eski Başkanı Ünal Aysal TRT Spor’da önemli açıklamalar yaptı.

İşte o sözler;

“Seçimin bence doğru yolu, Mayıs ayında gerçeklere uygun olarak yapılması. Gönlümden geçen bu. Kurallarımız da öyle diyor. Geleneklerimizin dışına çıkarsak değerlerimizi de kaybederiz.

Seçilememek aklıma geliyor ama ben yakıştıramıyorum. Fatih Terim’in gelmesi tak diye değil, hazırlanarak alınmış bir karardır. Benim geriye bakma gibi alışkanlığım yok. Hep ileri bakarım. Galatasaray’ı çok seviyorum. Zamanımın büyük bir kısmına alan bir kurum.

Başkan olmadan da hizmet edebilirsiniz. Gençlerin önünde de durmamak gerekiyor. Ama kaderde ne olur bilemem. Başkan olduğumda da hiç başkan olmayı düşünmüyordum ama öyle bir görev gerektirdi, oldu ve yaptım.”

“Ben neticelere bakarım. Başarı benim en önemli kriterimdir. Bugünkü yönetime baktığımızda ben sadece neticelere bakıyorum. Sportif, Kurumsal, Finansal. Şu an bu üç başarıdan hiçbirini göremiyorum.

Bu yüzden daha fazla değerlendirme yapmak istemem. Bütün Galatasaraylılar gibi olaya bakış açım bu maalesef.”

“Mustafa Cengiz benim tanıdığım kadarıyla, en son mali kongrede aleyhime konuşmuş. Ama çok iyi bir Galatasaraylı. Çok bağımlı ve bir şeyler yapmak için uğraşıyor. Dürüst davrandığını düşünüyorum.

Bugün gönlümüzden geçen 5 ay sonra seçimin olması ve düzgün yapılması. Galatasaray o zaman hak ettiği bir başkana sahip olur. Mustafa Cengiz’in adaylığını kutluyorum. Kim kime oy verir bilemem.”

“Benim Galatasaray’dan ayrılma sebebim maddiyatla ilgili değil. Benden sonra Duygun Yarsuvat geldi ve hiç dokunmadan; 3 kupa aldı ve 4. yıldızı taktı. Ben 328 milyon dolarlık bir borçla aldım ve 358 milyon dolarlık bir borçla takımı devrettim. Borç 30 milyon dolar yükseldi.

Beni eleştirmelerinde asıl kritik nokta elde edilen ücretin sporcu harcamasında kullanılması.”

“Galatasaray’ın borçlarını ben yapmadım. Benden öncekilerden aldığım borçları devrettim. Kulübü biri batırmışsa benden evvelkiler sorumludur. Batmak deyimini de kabul etmiyorum.

İş başına geldiğimizde kasada 0 nakit para vardı. Bitmemiş bir stadyum vardı. Bu stadyumun bütün locaları satılmış ve 3 yıllık ücreti nakit alınmıştı. İsim hakkı satılmıştı.

Elinizde ne varsa o anda hemen düşünmeniz lazımdı. Fikirlerimizi ürettik. Benim yetkim medya tarafından bilenen yetki. Genel kurul bana da yetki verdi.

Fakat ben Galatasaray’ın mallarını satma taraftarı olmadım. Arkadaşlarımıza, ‘Gayrimenkul yatırım ortağı bulalım’ dedim.

Divan kurulundaki arkadaşlar karşı çıktılar, basketbolun şirketleşmesini önerdim onu da kabul etmediler ve ben karar aldım ayrıldım.

Ben mantık olarak Galatasaray’ın gayrimenkullerinin ucuza gittiğini düşünüyorum. Olayın ben içeriğini bilmiyorum. Fakat ben üzgünüm.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir