Galatasaray

F.TERİM : “EN BÜYÜK TRANSFERİMİZ ONLAR OLACAK”

Fatih Terim’in 2018 planı! 2 ismi sildi…


Galatasaray Teknik Direktörlüğü görevine 21 Aralık’ta başlayan ve iki karşılaşmaya çıkan Fatih Terim’in 2018 yılında takımda yapacağı değişiklikler büyük ölçüde netleşti.


Galatasaray’a imzayı attığı gün ‘sol bekimiz yok’ diyerek bu mevkiye transfer yapılacağının sinyalini veren Fatih Terim, sözlerinin devamında, ‘Yollarımızı ayıracağımız oyuncular da olacak’ ifadesini kullanmıştı.

TUDOR’UN İSTEMEDİKLERİNE ŞANS

Aradan geçen bir haftada oynanan Göztepe ve Bucaspor maçlarında takımla ilgili düşüncelerini netleştiren Terim, eski teknik direktör Igor Tudor’un fazla şans tanımadığı 10 futbolcuyla ilgili kararını verdi.

İşte Terim’in 2018 operasyonu:
İKİ İSİM GÖZDEN ÇIKARILDI

Fatih Terim’in göndermeyi planladığı oyuncuların başında Emrah Başsan ve Cedric Carrasso’nun geldiği öğrenildi. 14 kişilik yabancı kontenjanı nedeniyle sezon başında ismi TFF’ye bildirilmeyen Nigel de Jong’u devre arası kampına götürecek olan Terim’in, bu oyuncuya yer açmak için Carrasso’yu gözden çıkardığı belirtildi.

Emrah ise ‘yetersiz’ bulunduğu için gönderiliyor. Her iki oyuncuyla Ocak ayında yolların ayrılması bekleniyor.

“İŞTE SİZE FIRSAT”

Terim, De Jong’un yanısıra, Tudor’un neredeyse yüzlerine bakmadığı Tarık Çamdal ve Ryan Donk’a da devre arasındaki Antalya kampında son bir şans verecek. Bu futbolculara, “Bu takımda kalmak istiyorsanız işte size fırsat” mesajı veren Terim, kampta ortaya koyacakları performansa göre kararını netleştirecek.

“EN BÜYÜK TRANSFERİMİZ ONLAR OLACAK”

Fatih Terim’in tamamen gözden çıkardığı ya da son bir şans vereceği futbolcuların yanı sıra, ikinci yarıda büyük beklentiler içinde olduğu isimler de var…

Igor Tudor döneminde ikinci plana atılarak küstürülen Selçuk İnan, Eren Derdiyok, Hakan Balta, Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin’i kazanacağını belirten Fatih Terim, bu 5 oyuncu için başkan Dursun Özbek’e, “En büyük transferimizi onlar olacak” ifadesini kullandı.

 


RYAN DONK’A OLUMLU NOT

Galatasaray Teknik Direktörü, devre arası kampında bu futbolcuları forma rekabetine ortak etmek için elinden gelen bütün çabayı gösterecek.

Bu arada Igor Tudor döneminde şans bulamadığı için takımdan ayrılmayı düşünen Donk’un artık antrenmanlarda daha arzulu çalıştığı ve Bucaspor maçındaki performansıyla Fatih Terim’den olumlu not aldığı ifade edildi.

(Hürriyet)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir