Galatasaray

FLAŞ TRANSFER SÖZLERİ

Yeniden Galatasaray’da olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Fatih Terim, ”Bir defa Ali Sami Yen’de beni çok güzel karşıladılar. Seyirciler ve oyuncular çok güzel bir hediye verdiler. Sıcak bir karşılama oldu. BU oyuncuların bir zaferi. 2 günde ben çok fazla bir şey yapacak değilim. Ufak tefek dokunuşlar oldu. İkinci yarı oyunu iyi oynadık. Goller bulduk. Son 7 maçta bir endişe, moral bozukluğu, güven eksikliği söz konusu.

Galatasaray pek alışkın değil buna. Bir sezonda kaybettiği maç sayısını kısa sürede aldı. Bunu hallettiğimiz için memnunum. Tamer Tuna’yı tebrik ediyorum. Diri bir takım yapmış, kendilerine güvenli oynuyor. Duran topların en kötüsü ile en iyisi oynadık. Biz gol attık. İlk yarı bu atmosfer içinde biraz zorlanacaklarını tahmin etmiştim. Ancak ikinci yarı, bundan sonrası olması beklenen Galatasaray’dan pasajlar gördük.” dedi.

Terim, ”3’lü bir orta saha ile başladık. Maalesef Belhanda olmadı. Onu biraz daha ileri sürdük. Ona verdiğim görev topun onda kalması ve bizi ileriye taşımasıydı. Oyuncu kazanmamız lazım. Selçuk’uk kazanmalıyız. Sabri’ye de bugün büyük bir jest yapılmıştır. Sabri’ye ve kendi değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Bu güzeldi. Güzel bir maç oldu. Seyircilerin zevk alacağı bir maçtı. Göztepe de hücumu seven ve açık oynayan bir takım. Duran top dediğimiz konuyu bayağı başarılı bitirdik. Göztepe’nin duran toplardan attıkları belli. Koşu mesafeleri ve pas oranları yükselmiştir. Daha da iyi olmalıyız. Şampiyon olacak bir takımın oyuna ağırlığını koyması lazım.Beklemek her zaman olmamalı. Özellikle rakip yarı sahada olmalıyız.” diye konuştu.

Kadroya takviye yapacaklarını açıklayan teknik direktör Fatih Terim, ”Takım istediğimiz yere gelecektir. Bugün bir mesaj verdik. 1-2 eksiğimiz var. Benden evvel de harekete geçmişler. Ama bu kulübü sıkıntıya sokacak bir durum olmayacak.Tüm kredilerimizi kullanacağız. İçine girdikçe daha rahat söyleyebileceğimiz doğrular var. İnşallah Buca maçını da bitirelim, ondan sonra hem oyun olarak hem de fizik olarak, bir takım olarak iyi bir noktaya gireceğiz. Surat, kapris olmayacak. Herkes bir görev yapacak. Zamanımız az, işimiz çok. Bazılarını göndereceğiz, bazılarını yeni alacağız. Bunlara çabuk karar vermeliyiz. Mümkünse kendi malımızı parlatarak göndermek de kulübe katkı sağlar. Hakan olsa bugün sol bek oynardı. De Jong’u da aldım bu tarafa. Kendi malımızı kötüleyemeyiz. Bugün, çok güzel bir gün oldu. Tekrar taraftarlarımıza ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir