Galatasaray

Spor yazarlarından Fatih Terim yorumu!

Spor yazarlarından Fatih Terim yorumu!

 

31TERİM YORUMLARI
Spor yazarları, Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesini değerlendirdi.

30HINCAL ULUÇ: CİN DURSUN
Cin Dursun, tepe taklak gideceğini anlayınca, “Baskın seçim” kararı aldı. Karar gününden 10 gün sonra, Dursun’dan kulübü kurtarmak isteyenler liste yapacaklar ve İrfan’a teslim edecekler ve seçim kazanacaklardı güya.. Mümkün mü?. Daha lideri bile olmayan muhalifler kimin etrafında, nasıl toplanacaklardı, 9 günde..

29HINCAL ULUÇ: DURSUN BİLE CEKET İLİKLER
Ben “Mayısta yeniden seçim koşulu” ile Selahattin Beyazıt” dedim.. Öyle saygındı ki, Dursun bile ceket ilikler dururdu önünde.. Selahattin Ağabey’in sağlığı iyi değilmiş meğerse.. “Benden hayır yok. Ama ben yaptığını temizleme görevinin Duygun Hocaya düştüğüne inanıyorum. O kongrede nasıl ‘Yedi ay’ için diye göreve talip olup kazandıysa, bu defa da ‘Beş ay için gelsin’ Ben desteklerim’ demiş, yanına gelenlere..

 

28HINCAL ULUÇ: FATİH TERİM TUZAĞA DÜŞTÜ
Bu formül, kulübü Dursun’dan kurtarmak isteyenlere zaman kazandıracak bir çözüm olacak. Dursun bunu anlayınca, bir “Cin” lik daha yaptı. Fatih Terim’le anlaştı. Fatih Hocam bu tuzağa nasıl düştü anlayamıyorum. Alaçatı baskını onun hayatındaki en büyük hatasıydı. Dursun baskınında göz göre göre tuzağa düşmesi de, ikincisi oldu. Tabii eğer benim bilmediğim, anlamadığım bir fikri yoksa..

27HINCAL ULUÇ: AYNISINI DENİZLİ’YE YAPTI
Mustafa Denizli’yi, Alp Yalman’ı nasıl harcadı görmedin mi Hocam.. Takımı sezon sonunda şampiyon yaparsan, seneye de kalırsın.. Ama yapamazsan, ne olacağını biliyorsun değil mi?. Bu “Cin” Dursun, “Fatih Terim dediniz, getirdik işte.. Buyrun adamınızı” diyecek. Seni de kovacak ki, yeniden zaman kazansın.. Tazminatlar nasılsa onun cebinden değil, kulübün zaten boşaltılmış kasasından çıkıyor. Umurunda mı?. Peki sen ne olacaksın Hocam?. Sana soruyorum.. Arkanda güvendiğin bir yönetim olmadan başarılı oldun mu hiç?. Floransa, Milano deneylerin dahil?.

26HINCAL ULUÇ: DUYGUN YARSUVAT
Bana sakın “Ben Dursun’a güveniyorum” deme, fena halde şaşmam, fena halde gülerim Hocam..Ey Hocam, Seni Dursun değil, sosyal medya ve baskın seçim getirdi, biliyorsun değil mi?. Bunu bile bile Dursun’a güveneceksin öyle mi?. “Alın işte.. Getirin dediniz, getirdik!.” diyeceğini bile bile güveneceksin öyle mi?. Gerçek Galatasaraylılar.. Bu tuzağa siz düşmeyin. “Terim” diye Dursun’a oy vermeyin. Beş ay için göreve gelecek Duygun Yarsuvat’ta birleşin. Bugüne dek aday olan, adı geçenler, mesela Mustafa Cengiz, mesela Burak Elmas, Adnan Öztürk, ötekiler de Yarsuvat’ın listesine girsin.

25SERDAR ALİ ÇELİKLER
“BU WİN-WİN PROJEDİR” : Dursun Özbek baskın seçim ile mayıs sıkıntısından kurtulup rahat bir nefes almak istedi ama bir yandan da Fatih Terim’in de isteği uzun vadeli çalışmaktı. Terim 5 ay sonra seçime gidecek bir yönetimle çalışmak istemedi.

 

24
Dursun Özbek de Fatih Terim’e “Bak şimdi 3 yıllık sürede beraber olabiliriz” diyebilecek duruma geldi.

 

23
Taraftarın görev çağrısı ‘numarası’ da tam zamanında gelince hocanın da ‘ama’ deme şansı kalmadı. Bu ‘win-win’ projedir. Bu saatten sonra seçimde aday da çıkmayabilir, Özbek seçilir.

 

22CEM DİZDAR
Fatih Terim’in gerek TFF ile gerek milli takım ile yaşadığı sıkıntılar düşünüldüğünde, oyuna kolay uyum sağlayacak notlarla dolu değil kendisi. Fatim Terim’in oyuncu idaresi konusunda eskide kalmıştır. Dursun Özbek’in de kulübü idare etmesi konusunda sıkıntıları var. Linç edilme ortamında Tudor’u çekip çıkaramadı.

21
Dursun Özbek kendini rahatlatmak istedi ama yine de Galatasaray’ın sıkıntılı bir sürece girdiğini düşünüyorum.

20
Bu yönetimin, Fatih Terim’den başka seçeneği de görünmüyordu. Hem Galatasaray hem Fatih Terim için zor bir süreç olacak.

19ERCAN TANER
Fatih Terim müthiş bir Kupa Koleksiyoncusu. Galatasaray kadrosu hücumu seven, yerinde duramayan bir kadro var. Galatasaray sol kanatı hallettiği an, Fatih Terim’in kulübü çok iyi tanıması ve tribünlerin desteğiyle son haftalara kadar şampiyonluk yarışının içinde yer alacaktır

 

18
Dursun Özbek yönetimi, elinde kartları çok iyi oynadı ve dağıttı. Artık diğer adayların hiçbir şansı kalmadı. Bu yönetim göreve devam edecektir.

17
Galatasaray şampiyonluk yolunda çok önemli bir karar aldı. Tudor’u gönderdiler ve Terim geldi.

16FAİK ÇETİNER
“DAHA GÜÇLÜ BİR GALATASARAY YARATIR” : Beklenen ama gecikmiş bir karar. Taraftar istedi, başkan işi bitirdi. Galatasaray bugünden itibaren daha farklı olacak. Fatih Terim iddialı bir kişidir. Devre arasında yapacağı takviyelerle daha da güçlü bir takım yaratır.

 

15
Süper Lig, Fatih Terim’le daha da güzelleşecek. Düne kadar çok eleştirilen Sarı-Kırmızılılar, bugünden itibaren daha farklı bir takım olarak sahalara dönecektir. Tabii ki belli bir seyirci desteğiyle.

14HALİL ÖZER
“ARTIK ÖZBEK’İ KİMSE YIKAMAZ” : Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, dün geceki Fatih Terim hamlesiyle aleyhine giden her şeyi bir anda kendi lehine çevirmeyi başardı.

13
Artık bu saatten sonra Dursun Özbek kolay kolay yıkılmaz. Ancak tabii ki Fatih Terim’in gelmesi sıkıntıların bitmesi anlamı taşımaz. Sarı-Kırmızılı kulüpteki mevcut sorunlar devam ediyor. Ve muhtemelen mahkemelik olacaktır. Bu da Galatasaray’ı sarsar.

 

12
En doğru yol, Dursun Özbek’in Fatih Terim’le anlaşarak mayıs ayına kadar seçim yapmasıydı. Mayısta da Olağan Genel Kurul’a gitmesiydi. Nasıl olsa Terim’e “Hayır” diyecek hiçbir kuvvet yok. Fatih Terim’in gelmesi oldukça doğru bir karar. Özbek’in başka hiçbir çaresi yoktu. Terim’in de ayrıca böyle bir göreve ihtiyacı vardı. Neler olacağını bekleyip birlikte göreceğiz.

11REHA KAPSAL
Malatya maçından sonra Fatih Terim ile konuştum, kesin bir şey söylemese de, ses tonundan geri döneceğini hissetmiştim.

10LEVENT TÜZEMEN
Galatasaray’da teknik adam için tek aday vardı. O da Fatih Terim… Galatasaray’da görev yapmış eski yöneticiler başkan Dursun Özbek’e şöyle demişti: “Maceraya yelken açıp zaman kaybetmeyelim… Fatin Terim’i ikna et başkan.

 

9
Zirveye oynayan takımların başında Şenol Güneş, Aykut Kocaman, Abdullah Avcı ve Rıza Çalımbay gibi yerli hocalar olduğunu göz önüne alırsak Dursun Özbek, şampiyonluklar ve kupaların hocası Terim’i yeniden takımın başına getirip büyük bir adım attı… Ayrıca Dursun başkanın yönetiminde Terim’in büyük saygı duyduğu ve ağabey olarak çağırdığı yakın dostu Mehmet Ağar olacak..

8
Fatih Terim’in devre arasında takımın başına geçeceğini düşünüyordum ama sürpriz bir şekilde taraftarların coşkusuyla ve yönetimin isteğiyle hafta sonu oynanacak Göztepe maçında takımın başında yer alacak… Yuvana hoş geldin İmparator, yolun açık olsun…

7TAYFUN BAYINDIR
Doğru bir hamle olarak düşünüyorum. Hem Galatasaray ailesi, hem Fatih Terim hem de Dursun Özbek yönetiminin kazandığını düşünüyorum.

6
Dursun Özbek’in kredisi sezon sonuna kadar yükseldi. Galatasaray, önemli bir kadroya sahip. Zaten şu anki konumu şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi. Fatih hoca da buna katkı sağlayacaktır.

 

5
Galatasaray tribünleri, imparator sesleriyle inleyecektir. Süper Lig için de çok iyi bir tercih oldu.

4MERİÇ MÜLDÜR
“ÖZBEK KONGREYİ DE ŞİMDİDEN BİTİRDİ” : Dursun Özbek çok kurnazca hamleler yaptı doğrusu. Operasyonları bitirdi kimsenin ruhu duymadı. Belki de son kurşunu vardı onu da harika bir atışla ve Terim ile kullandı. Kongreyi de şimdiden bitirdi. Bu hamleden sonra zaten seçime girmeyi niyeti olan varsa bile yeltenmez.

 

3
Ama sonuçta Özbek’e ciddi bir muhalif kesim var. Onlara düşen görev de geçmişte Dursun Özbek’in yaptığı gibi taşın altına ellerini koymaları. Erken seçim daha önceleri de gündeme geldi de başkan kendine güvenemiyordu. Koltuğu kaybedebilirdi. Demek ki şimdi kendine çok daha fazla güveniyor ki bu kararı aldı. Krizi fırsata çevirmek istemişse de uyanıklık yapmışsa da iyi yapmış.

2
Baskın seçim laflarını da kimse yemez. Mayısta zaten seçim vardı. İsimsiz bir kulübe değil, Galatasaray markasına başkan oluyorsunuz. Öyleyse aylar öncesinden planınız projeniz, söyleyecek iki lafınız, iddianız, iyi bir ekibiniz zaten olmalı. Sadece dedikodu, laf üretenlerin Galatasaray aşkını şimdi görelim bakalım. Ya göreve soyunacaklar ya da susacaklar.

1
Fatih Terim ise hayırlı olsun. Hocanın seveni de var sevmeyeni de. İşler yoluna girerse sorun çıkmaz da başarı gelmezse hoca da yönetim de yine yıpratılır. Terim’in Milli Takım’dan ayrılışı, federasyon ile iyi olmayan ilişkileri hep eksi yazar. Ama en kestirme kurtuluş yolu Terim’di… Terim’in de ihtiyaç duyulduğu anda G.Saray’a sırt çevirmeyeceği aşikârdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir