Galatasaray

Hıncal Uluç’tan seçim kararı için OLAY iddia!

Hıncal Uluç’tan seçim kararı için OLAY iddia!
Dursun Özbek’in aldığı seçim kararıyla ilgili Hıncal Uluç’tan sürpriz bir iddia geldi.
Sabah
Hıncal Uluç, Galatasaray’da Dursun Özbek’in aldığı seçim kararını ve son dönemde yaşananları değerlendirdi. İşte Hıncal Uluç’un sözleri…

“Malatya’ya gidildiği gün A.Y. adlı kişiyle Dursun Özbek konuşuyorlar. A.Y. diyor ki, “Bu maçın sonucu ne olursa olsun, bizim erken seçim kararı almamız lazım.” “Niye?” diyor Dursun. A.Y., “Çünkü Mayıs ayındaki kongrede kazanma ihtimalimiz neredeyse sıfıra yakın. Oysa 20 Ocak’ta seçim kararı alırsak tüzük gereği listelerin seçimden 15 gün önce, Divan başkanlığına verilmesi gerektiğinden bugün darmadağınık durumdaki muhalifler bir araya gelemezler. Doğru dürüst bir liste yapamazlar. Biz de o seçimi, adeta tek başına girmiş gibi rahatça kazanırız” diyor. Dursun Özbek’in aklına yatıyor. Malatya’ya erken seçim kararıyla gidiyorlar. Orada maç da kaybedilince Dursun Özbek, önceden alınmış kararı açıklamak için, “Yarın olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yapacağız” diyor ve bu senaryo aynen uygulanıyor.”

“4 SAAT SÜREN DANDİK BİR TOPLANTI YAPILDI”

Yani görüyorsunuz ki Galatasaray’da değişen pek fazla bir şey yok. Dursun Özbek nam zat önceden hazırlanmış senaryoyu uygulatmak için güya 4 saat süren dandik bir toplantı yaptı ve seçime tek başına girme taktiğini uygulamaya sokarak 3 sene daha kazanma yolunu buldu. Ancak hesaplamadığı bir şey var. Eski tüzükte seçime bir ay kaladan daha fazla süre önce yapılan olağanüstü kongrelerde seçilen yönetim, giden yönetimin kalan süresini tamamlardı. Yeni tüzükte bu yok ama bilinen bir şey var, Galatasaray’da gelenekler yazılı kurallardan daha da güçlüdür. Konuştuğum bir muhalefet önderi, “Olağanüstü kongre kararında kalan süreyi tamamlamak üzere ibaresi yer almazsa mahkemeye gideriz” dedi. Yani ‘Dursun Özbek Galatasaray’ında işler hayli karışık… Bu kongreden Galatasaray’ı düze çıkaracak bir sonuç beklemediğimi de ifade etmek isterim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir