Galatasaray

Bosna Hersek Milli Takımı yöneticileri ve Fatih Terim görüştü… Ve Karar…

Bosna Hersek Milli Takımı yöneticileri ve Fatih Terim görüştü

Bosna Hersek’ten Fatih Terim hamlesi! ‘Fatih Terim’in gelmesi…’
Bosna Hersek Futbol Federasyonu yetkilileri, deneyimli teknik adam Fatih Terim ile yarın İstanbul’da görüşeceklerini açıklamışlardı

.
Sözleşmesi sona eren Mehmed Bazdarevic ile yollarını ayıran ve yeni teknik adam arayışındakiBosna Hersek, Fatih Terim’e teklif götürmeyi planlıyor.


Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Bosna Hersekli eski futbolcu Tarık Hodzic’in aracılığıyla ayarlanan görüşmede, Bosna Hersek Futbol Federasyonu
heyetindeki Zvjezdan Misimovic ve Sead Kajtaz da yer alacak.


Hodzic, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Terim’e milli takımın isteğini ilettiğini ve görüşme gerçekleştirmeleri gerektiğini söylediğini aktararak, Terim’in Bosna Hersek Milli Takımı için çalışmasının ihtimal dahilinde olduğunu bildirdi.


İstanbul’a giderek Terim ile konuşacaklarını ve durumun ne olduğunu göreceklerini kaydeden Hodzic, “Federasyon, Fatih Terim gibi uluslararası çaptaki bir teknik direktörün finansal olarak ödemesini yapamaz ama tecrübeli çalıştırıcının görevi kabul etmesine neden olacak kaliteli bir takımımız var.

Her şey yarın öğleden sonra gerçekleştirilecek görüşmeden sonra belli olacak.” diye konuştu.


Hodzic, milli takımın Terim ile “harika” başarılar elde edebileceğini vurgulayarak, “Terim, bilgi, karizma ve otoriteye sahip. Bu özellikler de milli takım için hayati şeyler. Onun teklifi kabul etmesi, milli takım için harika bir şey olur.” ifadelerini kullandı.


Bosna Hersek, daha önce bir dönem Kayserispor’u da çalıştıran Hırvat teknik adam Robert Prosinecki’ye de teklif götürmüştü.

Bosna Hersek, 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılamamasının ardından Bazdarevic ile yollarını ayırmıştı.


arihinde ilk kez Dünya Kupası’nda mücadele edecek olan Bosna-Hersek, iyi futbolculardan kurulu kadrosuyla Brezilya’da ciddi sonuçlar alacak bir potansiyele sahip olduğunu göstermeye çalışacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir