Genel

Abdurrahim Albayrak: “Başkan sana ihtiyacımız var der ise…

Abdurrahim Albayrak: “Başkan sana ihtiyacımız var der ise , Fatih Terim paranın sözünü bile etmez”

Galatasaray’ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, konuk olduğu bir televizyon programında Fatih Terim’in sarı kırmızılı kulübün teknik direktörü olma iddialarını yorumladı.

Galatasaray’da eski yönetici Abdurrahim Albayrak, “Galatasaray Başkanı, Fatih Terim’e gidip Galatasaray’ın sana ihtiyacı var der ise Fatih Terim, paranın sözünü bile etmez” dedi.

TRT Spor’da konuk olduğu programda konuşan Galatasaray’da eski yönetici Abdurrahim Albayrak, gündemi değerlendirdi..

3-0’lık Beşiktaş mağlubiyeti sonrası camiada Teknik Direktör Fatih Terim sesleri yükselirken konu hakkında konuşan Albayrak, “Galatasaray Başkanı, Fatih Terim’e gidip Galatasaray’ın sana ihtiyacı var der ise, Fatih Terim paranın  sözünü bile etmez . Fatih Terim, Galatasaray’ın başında bir hoca varken başkanı arayıp, geliyorum ben diyecek bir karakterde değildir..

Fatih hoca ile konuşulduğunu da sanmıyorum. Galatasaray, Tudor’u göndermek için daha erken davranması gerekirdi. Son iki maç da çok iyi oynayan Yasin. Beşiktaş maçına bakıyoruz ki Yasin kadroda bile bulunmuyor. Biz yönetime  geldiğimizde ilk işimiz Fatih Terim’e gitmek olmuştu. İyi ki geldi, üst üste 2 sene şampiyon olduk. Ünal Aysal, biz varken 2-3 kere Fatih Terim’i teknik direktörlükten göndermek istedi. Hep karşı çıktık,engelledik. Ünal Aysal’ın etrafındaki insanlar, Galatasaray’a en büyük zarar verenler oldu. O dönem çok iyi kadro çıkarmıştık. 5-6 sene üst üste şampiyon olurduk” ifadelerini kullandı.

“TUDOR İYİ BİR KİŞİLİL AMA  TAKTİK KONUSUNDA BENİM GÖZÜMDE SIFIR”

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor ile ilgili ise Galatasara’ın eski yönetici şunları söyledi: “Galatasaray’ın teknik direktörü olan biri oyuncularını nasıl satar? Atmosferden , ortamdan korktu diyor. Galatasaray’ın futbolcuları dev kulüplere karşı Barcelona, Liverpool önünde oynadı. Bugüne kadar böyle bir şey ne duydum ne de gödüm. Hiçbir teknik adam diyemez böyle birşey.

Beşiktaş’ı tebrik ediyorum. Hele Cenk Tosun. Çok iyi geliştirmiş kendini. Süper bir futbolcu. Beşiktaş güzel oynadı. Beşiktaş’a bir şey diyemem zaten. Tabii ki çok güzel bir statları var. Beşiktaş, bizim stadımıza geldiğinde Şenol Güneş’in ‘atmosferden çekindik’ diyeceğini sanmıyorum. Tudor, belirli otoritelerde iyi bir antrenör denilebilir. Ama taktik konusunda benim gözümde çok kötü.”

“Galatasaray’da çok büyük bir hoca sorunu  mevcut” diyen Albayrak, “Başarı, birlik,beraberlik ile gelir. Ben malzemecinin de, çaycının da sorunlarına ortak olurum onlarla iç içe olurum. Tercümanların bile soronlarını dinlerdim. Şu an Mert kardeşim var. Madrid’e gitti, Arda götürmüştü. Ben gidip geri aldım onu. Arda’nın tercümanlığını bırakıp, Türkiye’ye geri geldi. Biz gece gündüz çalışıp bir ekip oluşturmuştuk” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir