Genel

Galatasaray’da Fatih Terim Sesleri Artmaya Başladı ! İŞTE TEK ŞART …

Başkan Dursun Özbek çok kızgındı. Florya’ya baskın yaptı acil kriz masası oluşturuldu. Bazı yöneticiler Fatih Terim’le temasa geçti.

İŞTE TEK ŞART…

-1’lik Medipol Başakşehir yenilgisinin ardından teknik direktör Igor Tudor’a olan tüm destek çekildi, ancak Hırvat teknik adama son bir kredi daha verildi.

Yaz döneminde yönetimin muhalefetine karşın Tudor’a destek vererek arkasında duran Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in fikir değiştirdiği, ancak devre arasına kadar sabredip buna göre bir yol izleyeceği öğrenildi.

Taraftar ile de bağlarını koparan hoca için ilk yarı sonuna kadar bekleyecek olan sarı-kırmızılılar, şampiyonluk yarışından kopmadan kararını verecek, “Devam” ya da “Tamam” diyecek.

İLK TERCİH TERİM

İlk yarı sonunda puan tablosuna bakacak olan Başkan Özbek olası bir ayrılık durumunda Fatih Terim’in kapısını çalacak.

Galatasaray ile Tudor’un yollarının ayrılması halinde Hırvat teknik adama sözleşme fesih bedeli olarak 400 bin euro ödenecek.

A Milli Takımı’ndan ayrılmasının ardından sürekli Tudor’un yerine geleceği söylenen Terim ismine yönetimin önemli bir bölümü destek veriyor.

Nevzat Dindar – Milliyet gazetesi.

İŞTE FATİH TERİMİN GALATASARAY KARNESİ:

 Fatih Terim idaresinde UEFA Kupası’nı kaldırarak Avrupa’da en önemli başarısını elde eden Galatasaray, 6 lig, 3 TSYD Kupası, 2 Türkiye Kupası, 2  Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 2 kez de Süper Kupa şampiyonluğu kazandı.

İşte kupalar 

Sarı-Kırmızılı ekipte ilk kez 1996-1997 sezonunda göreve getirilen Fatih Terim, ilk dönemindeki 4 sezonda Sarı-Kırmızılı kulübün müzesine 12 kupanın  girmesini sağladı. Takımıyla ilk döneminde ligde üst üste 4 kez şampiyon olan Terim, TSYD  Kupası’nda 1997-98, 1998-99 ve 1999-2000 sezonu şampiyonluklarını elde etti. Türkiye Kupası’nı 1998-99 ve 1999-2000 sezonlarında kazanan takımın başında bulunan Terim, 1996 ve 1997 yıllarında takımına Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da kazandırdı.

UEFA zaferi

Terim yönetiminde Galatasaray, Türk futbol tarihinin ilk Avrupa kupası olan UEFA Kupası şampiyonluğunu 2000 yılında finalde İngiliz ekibi Arsenal’i eleyerek müzesine götürdü. Galatasaray’da 2002-2003 sezonunda başlayan ve 2003-2004 sezonunun son 8 haftasına kadar süren ikinci döneminde hiçbir kulvarda şampiyonluk elde edemeyen Terim, üçüncü döneminde üst üste 2 lig şampiyonluğu, 2 de TFF Süper Kupa şampiyonluğuna imza attı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir