Genel

O İŞ TAMAM !!! ARDA TURAN GALATASARAY’DA !!!

İspanya’nın köklü gazetelerinden El Mundo Depertivo, Arda Turan’ın eski takımı Galatasaray’a geri dönebileceğini gündeme getirdi. Söz konusu haberde Barcelona’nın başına geçen Valverde’nin Arda Turan’ı gelecek sezon planlamasında düşünmediği vurgulandı.

 

Barcelona’ya yakınlığıyla bilinen El Mundo Deportivo gazetesi, Arda Turan’ın Galatasaray’a döneceğini iddia etti.

Katalan yayın organı verdiği ayrıntıda Barcelona’nın yeni teknik patronu Ernesto Valverde’nin kadroda düşünmediği isimler arasında olduğunu belirterek milli futbolcuya eski takımı Galatasaray’ın talip olduğunu yazdı.“GALATASARAY’A DÖNEBİLİR”

El Mundo, “Ara transferde Çin’den cazip teklifler alan Arda Turan’ın yeniden Galatasaray’da olabilir” yorumunda bulundu.

Barcelona’da gelecek sezon öncesi kadroda değişikliklerin olacağı yönündeki gelişmlerin ardından Milli oyuncunun geleceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

 

2 MİLYONU ŞİRKETTEN

Sarı-kırmızılılar, yılın transferi olması beklenen Arda Turan için Nef’i de devreye soktu. Barcelona’dan yılda 7 milyon Euro kazanan Arda’nın Galatasaray’a transfer olması halinde, yıllık ücretinin 5 milyon Euro’ya ineceği öğrenildi. Ancak bu ücret sarı-kırmızılı takımın bütçesini aşıyor. Burada da hem Galatasaray hem de Barcelona’nın sponsoru olan gayrimenkul devi Nef devreye girecek. İki kulübün bonservis konusunda anlaşması halinde geriye sadece Turan’ın yıllık ücreti kalacak. Galatasaray’ın yıllık 3 milyon Euro’yu gözden çıkardığı belirtilirken, geri kalan 2 milyon Euro’nun ise sponsor şirket aracılığıyla ödenmesi gündemde.

HEDEFİ YURTDIŞI

Nef bu anlama kapsamında Arda Turan’ı reklam yüzü yapacak. Turan, TV reklamları başta olmak üzere birçok özel projede kullanılacak. Şirketin yeni projelerini tanıtması beklenen Turan’a aynı zamanda bir de daire verilecek. Timur Holding markası olan Nef, 2010 yılından beri ofis ve konut alanında önemli projelere imza atıyor. Dünyaca ünlü mimarlık şirketleriyle de çalışan Nef, Avrupa’da da farklı çalışmalara imza atıyor. Nef’in önümüzdeki dönemde büyüme stratejileri arasında yurtdışı bulunuyor.

KULÜP PARA KAZANMAYACAK

Arda Turan, Galatasaray’ın sponsorları için de kamera karşısına geçebilecek. Ancak Arda Turan sözleşmesindeki maddelere göre aynı sektörde faaliyet gösteren markalarla anlaşma yapamayacak. Bu sadece takım halinde kullanılacak reklamlarda geçerli olacak. Turan, sosyal medya hesaplarından da farklı bir markanın tanıtımı yapamayacak.

ARDA’NIN KULÜP GELİRLERİ

Sezon Takım Yıllık Gelir (Euro)
————————————
2004-2005 Galatasaray 50 bin
2005-2006 Manisaspor 20 bin
2006-2007 Galatasaray 100 bin
2007-2008 Galatasaray 1 milyon
2008-2009 Galatasaray 2 milyon
2011-2012 Atletico Madrid 2.5 milyon
2013-2014 Atletico Madrid 3.7 milyon
2014-2015 Atletico Madrid 3.7 milyon
2015-2016 Barcelona 7 milyon
2016-2017 Barcelona 7 milyon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir