Galatasaray

Akraba olduğunu öğrenince şok olacağınız ünlüler

Hababam Sınıfı’nın renkli hocası Paşa Nuri rolüyle tanınan oyuncu aynı zamanda Halit Akçatepe’nin babasıdır ve Leman Akçatepe’nin eşidir.Halit Akçatepe 1 Ocak 1938’de İstanbul’da doğmuştur. Üsküdar’da doğan Halit Akçatepe ilköğretimini Refik Halit Karay Mektebi’nde okumuştur. Babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe’de Türk Sineması’na emek vermiş usta oyunculardandır. Babası Sıtkı Akçatepe Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın torunudur.

Ayrıca Halit Akçatepe’nin annesi olan Leman Akçatepe de türk sinemasının sevilen yüzlerinden biridir. Akçatepe baba mesleğinden ayrılıp, ana mesleğine yöneldi. Yılların sanatçıları Sıtkı Akçatepe ile Leman Akçatepe’nin oğlu olan Halit Akçatepe, 12 yılını adadığı baba mesleği tiyatro oyunculuğunu bırakarak ana mesleği olan sinema oyunculuğuna dönmüş.

Hülya Koçyiğit, 12 Aralık 1947 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.Henüz  beş yaşındayken okula gitmek isteyen Koçyiğit, yaşı sebebiyle okula başlayamasa da açılan yaş büyütme davası ile beş yaşında ilk okula başlamıştır. Öğrenciyken sınıfta şarkı söyleyerek ve dans ederek öğretmeninin ve çevresinin dikkatinlerini üzerine çeker ve müzik öğretmeni annesini yönlendirmeye başlar. 

Ankara Devlet Konservatuarı’nda bale bölümünün sınavla öğrenci alacağını öğrenen Koçyiğit, dokuz öğrencinin seçildiği sınavda yer almıştır. Sınavı kazanan Koçyiğit, Ankara’da kalmaya başlamıştır. Üçüncü ders yılı esnasında Ankara’ya gitmeyen Hülya Koçyiğit’e babası tarafından da Ankara’ya gitme izni çıkmayınca İstanbul’da Atatürk Kız Lisesi’nde eğitim görmeye başlar.

Murat Serezli, Senelerden birinde 3 Ekim günü sanatçı Metin Serezli ve Nevra Serezli çiftinin çocukları olarak İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Şişli Terakki Lisesi’ inde lise eğitimini tamamladıktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünde okudu, mimarlık eğitimi aldı. Ama o 10 yıl post prodüksiyon, 3D animasyon, özel efekt alanında çalıştı. Seslendirme ve yönetmenlik yaptı. 2005’ten beri kamera önü çalışmaları hız kazandı. Kardeşi Selim Serezli’nin müzik alanının mutfağında kariyeri var.Bir çok sinema filmi, dizi ve sitcom ile reklamlarda rol aldı.

 Birçok kesimlerden kabul edilen Profilo Ev Aletleri ‘Lüzum Yok’ serisindeki ‘grotesk’ adamla dikkat çekti ve Axess’in ‘Komiser Kemal’i olarak tanındı. Başrolünde oynadığı reklamlar üst üste Kristal Elma kazandı. Tam bir oyunculuk ve kamera arkası aşığı. Sinema en büyük tutkusu Murat Serezli’nin. Şu an oyunculuk dışında, reklam seslendirmeleri ve sunuculuk da yapıyor. “İyi Beslen Mutlu Yaşa” adında bir yaşam programı sunuyor. Yapmayı düşündüğü Talk-Show projesini şekillendirmekte ve bir reklam için yarattığı tiplemeyi, komedi filmi karakteri haline getirmek için senaryo çalışması içinde.

Avni Dilligil, Trabzon eşrafından, Demiryolcu Ramiz bey ve Servinaz Hanım’ın en büyük oğlu olarak 1 Ocak 1908 de o zamanlar Lübnan’a bağlı olan şimdi İsrail Devleti’nin sınırları içinde kalan Hayfa şehrinde doğdu. Babasının görevi nedeniyle çocukluğu Hayfa’dan Batum’a , Edirne’den Samsun’a bir çok yerde geçti. İlköğrenimini İstanbul’da, Fransız okulu Sant Bazil, ortaöğrenimini Edirne ve İstanbul’da tamamladı. Mercan İdadisi öğrencisiyken, sık sık Şehzadebaşı’na giderek ünlü tiyatro ustalarını izliyordu. Vefa takımında futbol oynadı.

Ayşen Gruda, 30 Kasım1945 tarihinde Erman Ailesi’nin ortanca kızı olarak İstanbul, Yeşilköy’de Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Babası kara tren makinistiydi. Komedi yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy’deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından keşfedildi. Lise ikiye giderken babası vefat etti. Geçim sıkıntısı yüzünden okulu bırakıp çalışmaya başladı.

Kaynak : heymp3.com ile Mp3 indir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir